Fórum

Vitaj na našej novej stránke. Ak máš otázky, tu sa nás môžeš spýtať a my sa posnažíme čím skôr reagovať.
Môžeš buď pridať nový komentár cez formulár v spodnej časti stránky alebo odpovedať na nejaký existujúci.
Tešíme sa na Tvoje otázky a pripomienky!

25 thoughts on “Fórum

 1. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či v prvej úlohe SEZAMU môžem za štvorciferné čísla chápať aj mínusové a desatina čísla.

 2. Ahoj Hanka, opravujeme, ale zároveň sa chystá aj rozosielanie prvej série, tak to chvíľu bude trvať. V priebehu tohto týždňa by mali byť body nahodené…

  1. Ahoj Mirka,

   môžeš zotrieť, teda odčítať, hocijaké dve čísla z tabule. Pokojne aj 0 od 0.
   Veľa zdaru pri riešení 🙂

   Nina

 3. Dobrý deň,
  rád by som sa spýtal na 1. úl. 3. zimnej série SEZAM-u. V tvrdeniach v zadaní sa raz píše, že došiel TESNE ZA inokedy zas len došiel ZA alebo len došiel PRED. Znamená to, že v prvom prípade došiel hneď za niekým a v druhom sa umiestnil hocikde za niekým? Alebo to mám brať tak, že v obidvoch prípadoch došiel hneď za niekým?
  Vopred ďakujem
  Boris

  1. Ahoj Boris,

   je to presne tak, ako píšeš v prvej otázke. Došiel TESNE ZA znamená, že hneď za niekým. A len došiel ZA znamená, že sa umiestnil hocikde za niekým, nemusel byť hneď za ním.
   Veľa zdaru pri riešení 🙂

   Nina

 4. Dobrý deň pán Hynek Bachratý,
  Som Alica Kubjatková – riešiteľka 1. kola Sezamka 2019. Nesprávne som vyplnila hlavičku v 1. zimnej sérií Sezamka tak, že na prvé miesto som uviedla meno mojej učiteľky matematiky Dáši Školovej a moje meno som uviedla až na druhom mieste. Moje body za vyriešené úlohy boli pridelené vlastne nesprávne – pani učiteľke Školovej. Moje meno sa objavilo v celkovom hodnotení iba s bodmi za prvú úlohu na 65. mieste.

  Prosím o opravu :1. Namiesto mena Dáša Školová (na 29.-30. mieste) treba uviesť moje meno – Alica Kubjatková.2. Moje meno na 65. mieste treba zrušiť.
  Ďakujem za opravu, v budúcnosti sa budem snažiť hlavičku vyplniť presne podľa vzoru.                                             S pozdravom       
                                                                  Alica Kubjatková                                                                žiačka 5. triedy ZŠ M.R. Štefánika 2007                                                                Čadca

 5. Dobrý deň
  V úlohe 2 Sezamko mi nie je jasné, od akého momentu mám počítať čas, kedy Tézeus Ariadnu doženie? Od momentu kedy sa minuli, alebo od momentu kedy zoskočil z Kerbera?

  1. Ahoj Sofia,

   v zadaní sa píše: „Za ako dlho a ako ďaleko od miesta, kde zoskočil z Kerbera, náš hrdina Ariadnu doženie?“ Je teda potrebné počítať od momentu keď Tézeus zoskočil z Kerbera.
   Tešíme sa na tvoje riešenia!

 6. Dobrý deň
  Úloha číslo 3. Sezam. Nesprávny výrok mám brať ako že jeho opak je správny alebo že je nesprávny takže ho už nepoužijem.

 7. Dobrý deň,
  v 1. úlohe Sezamka je v obráźku naľavo medzi kosoštvorcom a číslom dva mínus, alebo niečo iné
  Ďakujem
  Teo

 8. Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, či v prvej úlohe SEZAMU 1.zimnej série môžu byť použité aj mínusové čísla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *