Fórum

Vitaj na našej stránke. Ak máš otázky, tu sa nás môžeš spýtať a my sa posnažíme čím skôr reagovať.
Môžeš buď pridať nový komentár cez formulár v spodnej časti stránky alebo odpovedať na nejaký existujúci.
Tešíme sa na Tvoje otázky a pripomienky!

165 thoughts on “Fórum

 1. Dobrý deň,
  v poradí Sezamka v prvej zimnej sérii asi piataci omylom nedostali 1-bodovú prémiu aj keď podľa pravidiel ju niektorí dostať mali.

  1. to sa mi zda dost nepravdepodobne. ale je to zaujimavy napad. mozno vies napisat odpoved pre jednu aj pre druhu moznost…

 2. ahojte, chcela som sa spýtať že keď v úlohe 4 SEZAMu ostanú napríklad na kope len dva cukríky, môže si ich zobrať (ten kto je práve na rade), alebo tam musí jeden pridať?

 3. Dobrý deň,
  Chcel by som sa spýtať, na úlohu č. 4, letná séria SEZAM. Keď niekto pridá jeden cukrík, pridá ho z cukríkov, ktoré už má alebo z balíčku?

  1. ahoj,
   zadanie je myslené a myslím aj napísané tak, že majú ešte zásabu cukríkov naviac, takže pridávať je vždy z čoho.

 4. Zdravím.

  Chcel by som sa spýtať, či mi po vyplnení e-prihlášky príde na mail nejaký potvrdzujúci e-mail o tom, že som úspešné prihlásený. (Mne osobne žiaden neprišiel, a teda sa chcem spýtať či som aj nepriek tomu prihlásený :-))

  Ďakujem za odpoveď

 5. Zoznam účastníkov letného sústredenia, od ktorých nám prišla návratka a tešíme sa s nimi na stretnutie 31.7.2020
  Cimráková Alica, Dej Adam, Ďobek Gregor, Frimlová Libuše, Gabko Martin, Gregušová Kamila
  Chovancová Lívia, Ihnátová Tatiana, Ježíková Gabriela, Jonaštík Matúš, Kalábová Hanka
  Koleníková Nina, Kubjatko Samuel, Kyrychnko Andrej, Michalková Lujza, Mikuláš František
  Pokorný Matúš, Seko Roman, Šipoš Šimon, Štefančínová Aneta, Vabroušek Jan
  Vargovič Boris, Vargovič Igor, Varsányiová Ivana, Vicáňová Michaela, Záthurecká Nina

 6. Ahojte, práve mi došli moje opravené riešenia a pozeral som si úlohu 1 a zistil som, že tam chýba 1 strana, ktorú som tam určite nahrával

  1. Ahoj Matúš, naozaj sme si jednu stranu tvojho riešenia nevšimli, už sme tvoj príklad opravili celý. Na Classroome si nájdeš nový komentár ku tvojej úlohe.

 7. Rád by som sa opýtal v úlohe č.1 ako je myslené koľko najviac ?
  V prípade keď už nevieme z istotou otvoriť správnu krabicu, alebo ak otvoríme najváčší možný počet, aby zostalo z 1 druhu 3 a z ďalšieho 4 ?

  1. Ahoj Matúš,
   je to myslené tak, že novú misku otvoríme len v prípade, keď sme si absolútne istí, že aj po jej zjedení stále zostane v špajzi aspoň to množstvo kompótov, o ktorom sa píše v zadaní.

 8. Dobrý deň, chcem sa opýtať, či v úlohe č.3 Sezam môže napr.: Gallo s Pierom škrabať rýchlejšie a s Lucy pomalšie alebo jeho rýchlosť škrabania je rovnaká pri obidvoch.

  1. Ahoj Samo,
   Gallo škrabe zemiaky stále rovnako rýchlo, bez ohľadu na to, s kým pracuje. To isté platí aj pre ostatných škrabačov, každý z nich škrabe zemiaky stále tou svojou rýchlosťou.

 9. Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dá v druhej letnej sérii SEZAMu v prvej úlohe začať aj v strednej pastviny, alebo len v tej, do ktorej sa dokážeme dostať bez prechodu cestičkami ?

  1. ahoj, podla zadania mam dojem, ze zalezi na poradi v akom ides po pastvinach, ale nie na tom kde zacnes. ale ak by aj to bolo dolezite, kazdu cestu by si brala 13x viacej. Asi len dobre vysvetli ako to pocitas, urcite uzname ak bude zakladna myslienka spravna…

  1. urcite, az tak prisne to neberieme. hlavne potrebujeme vediet ci nahodou nebude len polovica deti a podobne. pridaj sa, budeme radi ak nam ucastnici pribudnu…

 10. idu uz vysledky? nejakym sposobom sa ku mne nedostal link na vysledky – vypisalo mi ze video uz neexistuje, tak som ho zatvorila. nedokazem sa prihlasit naspat na moju druzinku kvoli technickym problemom, toto je jediny sposob komunikacie

  1. ahoj, sú technické problémy pribudnú na stránke časom. Treba sledovať. najbližšie bude rozprávanie, tešíme sa 🙂 Anežka

 11. Ahojte. Mam na vas malu otazocku. V sezamkovi v druhej letnej serie v prvej ulohe sa vydava pri platbe mikénami, alebo nie?

 12. 1. uloha sezamu

  ked zacnem v roznych vrcholoch hviezdy ale po otoceni bude trasa rovnaka, su to dve rozne trasy alebo nie?

  1. ahoj, piseme aj kreslime ze pastviny su rozne. takze to myslime tak, ze ked „pootocis“, tak uz zacnes a skoncis na inej pastvine a bude to rozna cesta

 13. Zoznam účastníkov marcového sústredenia SEZAM:
  Cimráková Alica Dej Adam Ďobek Gregor Frimlová Libuše Gabko Martin Harabínová Veronika
  Chladná Lucia Chovancová Lívia Ihnátová Tatiana Jánošík Matúš Ježíková Gabriela
  Jonaštík Matúš Kalábová Hanka Kolenčíková Mária Kováčik Šimon Krivulčíková Júlia
  Kubjatko Samuel Kusý Rudolf Michalková Lujza Mikuláš František Pokorný Matúš
  Polák Samuel Rybková Miroslava Rybková Slávka Seko Roman Škombár Samuel
  Vabroušek Jan Vargovič Boris Varsányiová Ivana Vicáňová Michaela
  Záthurecká Nina Zemanová Janka

 14. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či v prvej úlohe SEZAMU môžem za štvorciferné čísla chápať aj mínusové a desatina čísla.

  1. Ahoj Slávka,
   za štvorciferné čísla považujeme v tejto úlohe len kladné celé čísla, alebo inak čísla medzi 1000 a 9999.

 15. Ahoj Hanka, opravujeme, ale zároveň sa chystá aj rozosielanie prvej série, tak to chvíľu bude trvať. V priebehu tohto týždňa by mali byť body nahodené…

  1. Ahoj Hanka,

   je to tak, ako píšeš. Musia byť použité všetky typy kameňov.
   Veľa zdaru pri riešení 🙂

   Nina

 16. Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať, či v 3. úlohe 3.zimnej série Sezamu môžem odčítať 0 od 0.
  Ďakujem

  1. Ahoj Mirka,

   môžeš zotrieť, teda odčítať, hocijaké dve čísla z tabule. Pokojne aj 0 od 0.
   Veľa zdaru pri riešení 🙂

   Nina

 17. Dobrý deň,
  rád by som sa spýtal na 1. úl. 3. zimnej série SEZAM-u. V tvrdeniach v zadaní sa raz píše, že došiel TESNE ZA inokedy zas len došiel ZA alebo len došiel PRED. Znamená to, že v prvom prípade došiel hneď za niekým a v druhom sa umiestnil hocikde za niekým? Alebo to mám brať tak, že v obidvoch prípadoch došiel hneď za niekým?
  Vopred ďakujem
  Boris

  1. Ahoj Boris,

   je to presne tak, ako píšeš v prvej otázke. Došiel TESNE ZA znamená, že hneď za niekým. A len došiel ZA znamená, že sa umiestnil hocikde za niekým, nemusel byť hneď za ním.
   Veľa zdaru pri riešení 🙂

   Nina

 18. Dobrý deň pán Hynek Bachratý,
  Som Alica Kubjatková – riešiteľka 1. kola Sezamka 2019. Nesprávne som vyplnila hlavičku v 1. zimnej sérií Sezamka tak, že na prvé miesto som uviedla meno mojej učiteľky matematiky Dáši Školovej a moje meno som uviedla až na druhom mieste. Moje body za vyriešené úlohy boli pridelené vlastne nesprávne – pani učiteľke Školovej. Moje meno sa objavilo v celkovom hodnotení iba s bodmi za prvú úlohu na 65. mieste.

  Prosím o opravu :1. Namiesto mena Dáša Školová (na 29.-30. mieste) treba uviesť moje meno – Alica Kubjatková.2. Moje meno na 65. mieste treba zrušiť.
  Ďakujem za opravu, v budúcnosti sa budem snažiť hlavičku vyplniť presne podľa vzoru.                                             S pozdravom       
                                                                  Alica Kubjatková                                                                žiačka 5. triedy ZŠ M.R. Štefánika 2007                                                                Čadca

 19. Dobrý deň
  V úlohe 2 Sezamko mi nie je jasné, od akého momentu mám počítať čas, kedy Tézeus Ariadnu doženie? Od momentu kedy sa minuli, alebo od momentu kedy zoskočil z Kerbera?

  1. Ahoj Sofia,

   v zadaní sa píše: „Za ako dlho a ako ďaleko od miesta, kde zoskočil z Kerbera, náš hrdina Ariadnu doženie?“ Je teda potrebné počítať od momentu keď Tézeus zoskočil z Kerbera.
   Tešíme sa na tvoje riešenia!

 20. Dobrý deň
  Úloha číslo 3. Sezam. Nesprávny výrok mám brať ako že jeho opak je správny alebo že je nesprávny takže ho už nepoužijem.

 21. Dobrý deň,
  v 1. úlohe Sezamka je v obráźku naľavo medzi kosoštvorcom a číslom dva mínus, alebo niečo iné
  Ďakujem
  Teo

 22. Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, či v prvej úlohe SEZAMU 1.zimnej série môžu byť použité aj mínusové čísla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *